ادارات بخش کهریزک » اهم اخبار » باقر شهر » شهر ها » عکس » کهریزک
کد خبر : 16993
پنجشنبه - 24 شهریور 1401 - 13:31

آمادگی کامل بخش کهریزک برای پذیرایی از زائران حرم سیدالکریم(ع)

امین بابایی بخشدار کهریزک با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف زیرمجموعه ستاد دلدادگان اربعین بیان داشت: با جلسات متعدد کارگروه‌ها و کمیته‌های ستاد دلدادگان اربعین حسینی(ع) بخش کهریزک، مصوباتی در راستای برگزاری باشکوه مراسم پیاده‌روی تا حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به تمامی ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان ابلاغ شده است‌.

آمادگی کامل بخش کهریزک برای پذیرایی از زائران حرم سیدالکریم(ع)

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، نشست ستاد دلدادگان اربعین حسینی(ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه باقرشهر و کهریزک، بابایی بخشدار کهریزک، قضاتلو شهردار باقرشهر، موکب‌داران باقرشهر و کهریزک و دیگر مسئولین در بخشداری کهریزک در راستای رعایت هر چه بیش‌تر پروتکل‌های بهداشتی و امنیتی در محل بخشداری کهریزک برگزار شد.

امین بابایی بخشدار کهریزک در این جلسه با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف زیرمجموعه ستاد دلدادگان اربعین بیان داشت: با جلسات متعدد کارگروه‌ها و کمیته‌های ستاد دلدادگان اربعین حسینی(ع) بخش کهریزک و سیاست گذاری‌های شورای فرهنگ عمومی تحت تدابیر امام جمعه محترم، مصوباتی در راستای برگزاری باشکوه مراسم پیاده‌روی تا حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به تمامی ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان ابلاغ شده است‌.

بخشدار کهریزک تاکید داشت: این شور و اشتیاق برای پذیرایی از زائران حرم سیدالکریم(ع) حکایت از دلدادگی موکب‌داران و عزیزانی است که قصد خدمت به جاماندگان اربعین و دلدادگان اباعبدالله الحسین(ع) را دارند.

بابایی خاطر نشان کرد: شروع مراسم ساعت ۸ صبح از مقابل بقعه امامزادگان واجب التعظیم ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) در کهریزک بوده و این مراسم چندین سال است که به طور خودجوش شکل برگزار می‌شود و دستگاه‌های خدمات رسان نیز با خیل عظیم عاشقان امام حسین(ع) همراه بوده‌‌اند، لذا امسال نیز باید ضمن رفع کاستی های سال های گذشته، مراسم دلدادگان بهتر از قبل برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه بخش کهریزک در این نشست اظهار داشت: گاهی این سوال نقل می‌شود پیاده روی اربعین سابقه تاریخی دارد یا نه، در پاسخ باید گفت پیاده روی اربعین امروزی نیست، از زمان حضرت آدم پیاده روی برای رسیدن به زیارتگاه‌ها و نقاط متبرک انجام می‌شده است همانطور که حضرت آدم به محل کعبه فعلی می‌رفتند.

وی افزود: در زمان صفویه پیاده روی اربعین یکی از سنت های اصلی بود و مورد توجه فرمانروایان صفوی و مردم آن دوره قرار داشت.

امام جمعه باقرشهر و کهریزک تصریح کرد: پذیرایی از زائران اباعبدالله توفیق بزرگی است که باید دید چه مسیری طی کرده‌ایم که خدا ما را در جهت خدمتگزاری و موکب‌داری برای پذیرایی از زائرین را داده است.

وی گفت: توجه داشته باشیم که می‌بایست با جان و دل و با احترام از دلدادگان حضرت سیدالشهدا(ع) پذیرایی کنیم تا رضایت خداوند، حضرت سیدالشهدا(ع)، امام عصر(عج) و حضرت عبدالعظیم(ع) را داشته باشیم.

حجت الاسلام استیری در پایان بیان داشت: امام صادق(ع) می‌فرمایند زیارت امام حسین(ع) را هیچگاه رها نکن و به دوستان و خانواده خود امر کن که زیارت حضرت را انجام دهند، کسی که به زیارت سیدالشهدا(ع) برود عمرش زیاد شده، روزیش فزونی می‌یابد، زندگی عزتمندی در دنیا خواهد داشت و خداوند در نامه اعمالش، این شخص را سعادتمند ثبت می‌کند.